آموزش کامل راه اندازی و فارسی سازی MiBand3,4,5

آموزش کامل راه اندازی و فارسی سازی MiBand3,4,5

برای مشاهده توضیحات و خرید کلیک کنید

پیش از انجام مراحل فارسی سازی می بند (Mi Band)، لازم است تا چندین مفهوم بسیار ساده و نرم افزار را که در حین آموزش استفاده می شود را یاد بگیرید.

این آموزش برای نسخه های عادی می بند ۵، می بند ۴ و می بند ۳، هم پک چین و هم گلوبال قابل انجام می باشد.

این آموزش زبان منوی ساعت شما را به انتخاب شما فارسی یا انگلیسی می کند و پشتیبانی از نوتیفیکشن های فارسی نیز به آن اضافه می شود.

توجه کنید که با نصب فایل های دانلودی خطر بریک دستگاه شما را تهدید نمی کند و تیم مجله شیائومی به طور کامل فایل های ارسالی را قبل از ارسال در وبسایت، تست می کند.

درصورت ایجاد هرگونه مشکل در ساعت، تیم مجله شیائومی مسئولیتی را پذیرا نیست، درصورتی که طبق مراحل آموزش عمل کنید به مشکل خاصی برخورد نخواهید کرد


در انجام مراحل فارسی سازی، شما لازم است تا دو عدد فایل را بر روی ساعت خود نصب کنید:

فایل ریسورس : فایل ریسورس با فرمت bin یا res دیده می شود که حاوی متن ها، تصاویر و انیمیشن های ساعت می باشد، این فایل توسط اشخاص عادی قابل ویرایش می باشد و ساعت شما را خراب نمی کند و درصورت خراب بودن فایل می توانید یک فایل دیگر نصب کنید.

فایل فرمور : فایل فرمور، با فرمت fw، دیده می شود که حاوی کد نویسی های ساعت می باشد و ویرایش آن تنها توسط شرکت شیائومی امکان پذیر است و امکان ویرایش فرمور توسط هیچ شخصی ممکن نیست، پس فرمور هایی که بر روی ساعت خود نصب میکنید همگی رسمی توسط شیائومی می باشند.

فایل های ریسورس و فرمور به صورت جفت نوشته می شوند، به عنوان مثال،  فرمور ۱.۰.۷.۶۰ با ریسورس نسخه ۸۳ سازگار است، پس درصورتی که فرمور ۱.۰.۷.۶۰ را بر روی دستگاه خود نصب کنید، می توانید تمامی ریسورس های نسخه ۸۳ را استفاده کنید، اما اگر ریسورسی با نسخه متفاوتی را نصب کنید، ساعت به شما پیغام می دهد که ساعت خود را بروزرسانی کنید، و برای رفع این ارور خیلی راحت می توانید طبق آموزش، فایل فرمور سازگار با نسخه ریسورس نصب شده را نصب کنید.

فایل فونت : در می بند ها، یک فایل بسیار سنگین برای فونت ها وجود دارد که تنها و تنها برای تغییر نمای ظاهری فونت ها می باشد و زبان فارسی را به ساعت اضافه نمی کند (و در این آموزش نیز کاری با آن نخواهیم داشت)

این فایل ها در یک صفحه جداگانه برای دانلود، خدمت شما عزیزان قرار داده خواهد شد.


در ابتدای آموزش لازم است تا نسخه ویرایش شده ای از نرم افزار Mi Fit، را بر روی گوشی خود نصب کنید:

می فیت ویرایش شده : نسخه ویرایش شده می فیت، به کاربر این امکان را می دهد تا زبان ساعت را تغییر دهد و آپدیت های خودکار می فیت را غیر فعال کند.

این نرم افزار، به صورت جایگزین به طور کامل به جای Mi Fit اصلی و رسمی شیائومی استفاده می شود، و بروزرسانی های آن را لازم است از وبسایت مجله شیائومی دنبال کنید و درصورت بروزرسانی آن از طریق استور هایی مثل Play Store، خاصیت های ویژه آن از بین می رود.


نرم افزار Notify and Fitness : این نرم افزار این امکان را به کاربر می دهد تا فایل های ریسورس و فرمور را به سادگی و بدون خطر بر روی ساعت خود نصب کنید، پس از پایان آموزش می توانید این نرم افزار را به طور کامل پاک کنید.


♦️ نمای کلی از مراحل فارسی سازی می بند :

  1. نصب نرم افزار می فیت ویرایش شده بر روی گوشی به جای می فیت اصلی
  2. تغییر زبان ساعت به عربی
  3. نصب نرم افزار Notify and Fitness
  4. نصب فایل ریسورس ویرایش شده به کمک نرم افزار Notify and Fitness، بر روی ساعت

در این ریسورس، ترجمه های انگلیسی یا فارسی جایگزین عربی شده اند.

♦️ در این آموزش ، زبان ساعت به عربی تغییر خواهد کرد اما به دلیل اینکه عبارت های داخل فایل ریسورس را به انگلیسی یا فارسی تغییر دادیم، منوی ساعت شما، کلمات انگلیسی یا فارسی را (به انتخاب شما) نشان می دهد.


شروع آموزش

۱- ابتدا نرم افزار اصلی MiFit را از روی گوشی خود به طور کامل پاک کنید و سپس از طریق لینک زیر نسخه ویرایش شده می فیت را دانلود کنید. (در صفحه باز شده، لینک دانلود قرار داده شده است و مرور زمان بروزرسانی می شود)

دانلود نسخه ویرایش شده نرم افزار Mi Fit

 

❗️  این نسخه ویرایش شده امکان لاگین با اکانت Google را ندارد و لازم است تا با حتما با اکانت شیائومی (Mi Account) وارد شوید (اگر می اکانت ندارید، می‌توانید در وبسایت شیائومی یا از طریق نرم افزار ثبت نام کنید و اکانت شیائومی خود را بسازید)

۲- بعد از نصب نسخه ویرایش شده می فیت، مطابق آموزش زیر، گزینه های اضافه شده در نرم افزار را تنظیم کنید.

🔹 ۱. بعد از اتصال ساعت خود، وارد منوی Profile شوید.

🔹 ۲. بر روی Mi Smart Band مورد نظر خود کلیک کنید.

🔹 ۳. در این صفحه گزینه Settings که مخصوص نسخه ویرایش شده می فیت است را بیابید و وارد آن شوید.

🔹 ۴. در این صفحه، گزینه Online Update را خاموش کنید و گزینه Force Language را بر روی Arabic تنظیم کنید.

۳- در این مرحله فایل های ریسورس و فرمور مورد نظر خود را از صفحه زیر دانلود کنید (قابلیت های هر ریسورس در مقابل آن نوشته شده، و لینک دانلود فرمور سازگار با آن نیز در روبروی آن قرار داده شده)

صفحه دانلود ریسورس و فرمور های می بند۳
صفحه دانلود ریسورس و فرمور های می بند۴
صفحه دانلود ریسورس و فرمور های می بند۵

 

به عنوان مثال : درصورتی که میخواهید پشتیبانی از زبان فارسی به ساعت شما اضافه شود اما منوی ساعت انگلیسی باقی بماند، می توانید فایل های متناسب با عکس را از صفحه دانلود، دانلود کنید، همانطور که میبینید، اطلاعات لازمه برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده شده، این ریسورس از آیکون های فابریک می بند۴ استفاده می کند، پشتیبانی از فارسی دارد اما منوی آن انگلیسی می باشد و لینک دانلود فایل ریسورس + لینک دانلود فرمور مناسب با آن، در کنار یکدیگر نیز قرار داده شده است.

۴- در این مرحله طبق آموزش های زیر فایل های دریافتی خود را بر روی دستبند خود نصب کنید:


آموزش نصب فایل بر روی می بند ۴ و ۵

 

مطابق آموزش زیر از طریق نرم افزار Notify And Fitness فایل های مورد نظر خود را نصب کنید (اگر درهنگام نصب با ارور Invalid File مواجه شدید لازم است تا نرم افزار Notify را به آخرین نسخه اپدیت کنید.)

 

۱- ابتدا دستبند خود را به نرم افزار Mi Fit متصل کنید.

 

۲- نرم افزار Notify And Fitness را از طریق لینک زیر دانلود و نصب کنید

 

دانلود نرم افزار Notify And Fitness از پلی استور

 

۳- بعد از اجرای نرم افزار Notify صبر کنید تا از طریق Mi Fit به دستبند شما متصل شود، بررسی کنید که نرم افزار Notify And Fitness همانند تصویر زیر عبارت Mi Band Connected را نمایش دهد و از اتصال نرم افزار به دستبند مطمئن شوید.

۴- حالا وارد فایل منیجر خود شوید و بر روی فایل فرمور یا ریسورس مورد نظر خود کلیک کنید تا صفحه جدیدی متشکل از چند برنامه نمایش داده شود.

۵- در این صفحه بر روی آیکون نرم افزار Notify And Fitness با عبارت “Update Firmware” کلیک کنید.

۶- در صفحه باز شده بر روی Start Update کلیک کنید تا نرم افزار شروع به نصب فایل کند.

 

🛑 توجه: فایل ریسورس و فرمور هردو باید بر روی ساعت نصب شوند، در غیر این صورت ممکن است بر روی ساعت پیغام آپدیت نمایش داده شود.

 

🛑  بعد از نصب هر ریسورس، ممکن است بر روی ساعت پیغامی دریافت کنید که به شما اعلام می کند “ساعت خود را برای بروزرسانی به Mi Fit متصل کنید” برای حل این مشکل لازم است تا فرمور سازگار با ریسورس دانلودی شما بر روی دستبند نصب شود. (در همین حالت، ساعت را به می فیت ویرایش شده متصل کنید

 

رفع مشکل احتمالی : درصورتی که در هنگام نصب، از نرم افزار ارور دریافت میکنید که ساعت شما متصل نیست، بلوتوث گوشی خود را خاموش و روشن کنید و سپس تست کنید، درصورتی پابرجا بودن مشکل، گوشی خود را خاموش و روشن کنید و درصورتی که همچنان مشکل وجود داشت، ساعت را از نرم افزار می فیت Unpair کنید و سپس از اول Pair کنید


حال، دستبند شما توانایی نمایش کارکتر های فارسی و عربی را خواهد داشت، درصورتی که در حین آموزش دچار ابهام شده اید، آن را در بخش نظرات بنویسید تا شما را راهنمایی کنیم.

 

مهم : درصورت تمایل به برگشت به حالت عادی کارخانه ای، کافی است تا می فیت ویرایش شده را پاک کنید و می فیت رسمی را نصب و متصل کنید، ساعت به طور خودکار بروزرسانی میشود و تمام تغییرات به حالت اول باز میگردد.